Panormitis

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 19.10.2018
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk, Fatih Tanış

Ege'deki en huzurlu demir yerlerinden bir olabilir. Yol ulaşımı olmasına rağmen, "ıssız" olarak nitelediğimiz pek çok koydan daha sakin bir ortam.

Gün boyunca duyduğunuz tek "gürültü"; gelen feribotların manastırı selamladıkları havalı düdükler ve kilise kulesinden ahenkli çan sesleri ile verilen cevap.

Manastır kompleksi oldukça büyük. Sabah erken veya günübirlik turistler gittikten sonra gezilmeye değer bir kilisecik ve müzesi var. Müzedeki model tekneler dikkat çekici.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Dar giriş özel bir tehlike içermiyor, ama kuvvetli rüzgarlarda karışık dalgalar oluşabiliyor. Yelkenle girmek akıllıca olmayabilir.

Yanaşma, Demirleme: 

İskele feribotlar tarafından kullanılıyor. Kenarlarına yanaşılmasına izin veriyorlar, ama feribotun yarattığı kargaşaya değmiyor.

Koyun kuzey yarısı çok korunaklı, alarga için ideal. 3-5 metre aralığında dip çoğunlukla kum, iyi tutuyor. Su bulanık olmasına rağmen erişte alanlar gözüküyor. Kenarlar sığ, kimse kıçtan kara yapmıyor.

Yakındaki Meteroloji İstasyonları: 

Deveboynu Feneri (Light House)

Rüzgar hızı ve yönü: 20 knot, S (Son ölçüm: 29/10/2020 16:08)

İnceburun (Yıldızadası) Marmaris Feneri

Rüzgar hızı ve yönü: 3 knot, SW (Son ölçüm: 29/10/2020 16:06)
Tesisler: 

Sahilde tek bir taverna var. Akşam 18:30'da açıyor. Lezzetli ve makul fiyatlı. Gün batımında manzarası muhteşem.

Kilisenin yanındaki kafe bu kadar küçük bir yer için her türlü içecek ve hatta dondurma servisi yapıyor. Gün boyunca feribotla gelen turistlerin kargaşasının yerini akşamları tavla oynayan yerel halka alıyor.

Kilisenin fırınından sabahları taze ekmek çıkıyor.

Diğer: 
İletişim: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: