Halki (Chalki)

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 24.07.2018
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk, Fatih Tanış

Ufacık ve çok şirin bir Yunan Adasıdır.

Yukarıdaki kalenin muhteşem bir manzarası var. Liman'dan yürümek de mümkün. Tek yön iyi bir tempoyla bir saat sürüyor. Ama iyi rampa, yaz sıcağında zorlayabilir. Dolmuş ile Chorio'ya çıkıp, kaleye oradan tırmanmak daha makul olabilir.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Girişteki adanın her iki yanından giriş yapabilirsiniz. Adanın sancağından girerken döküntülere dikkat etmeniz önerilir.

Yanaşma, Demirleme: 

Görevlisi bulunan ufak yüzer bir T iskeleye sahiptir.
Bu iskelenin iç kısımlarına demir atarak kıçtan kara yanaşılır. Feribot iskelesi tarafındaki mesafe oldukça kısa. Demiri iskeleye epey yakın bırakmak gerekebiliyor. Aşağısı eski tonoz bloğu ve halatlarlar dolu, ama pek çapariz yaratmıyor.
İskelenin T kısmına aborda olunabiliyor. (Kalabalık zamanlarda demir atarak kıçtan da yanaşılıyor, ama büyük feribot geleceği saatlerde çözülmenizi istiyorlar)
Geç geldiyseniz, Kuzeydoğu yönünden demir atarak T'nin ucuna kıçtan kara olabilirsiniz -ki en konforlu konum bu olabilir.

12 metrelik tekneden 12 Euro alıyorlar. (2018) Su ekstra

Koyun kuzey yakasında demir atıp kıçtan kara yapmak da mümkün.

Tesisler: 

Adada ufak bir kaç market var. Temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Sabah taze ve lezzetli ürünler çıkartan küçük bir fırın var.

Keyifli pek çok restoran var.
Black-Sea Restoran: Sahilin güney tarafında kalıyor. Gürcü bir aile tarafından işletiliyor.

Diğer: 
İletişim: 
İmkanlar: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: