Yazım Kuralları

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 09.02.2017
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk

İmece Deniz Ansiklopedisi'nda, bu sayfalarda aksi belirtilmediği sürece Wikipedia'nın biçem el kitabını kullanıyoruz.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Vikipedi:Bi%C3%A7em_el_kitab%C4%B1

Seyir Sayfaları

Seyir Rehberi sayfalarındaki ara bölümlerin kullanım amaçları şu şekildedir. Aşağıdaki tanımlarda "Liman" kelimesi, bu sayfa türünün öngörüldüğü koy, liman ve marinaları içerdiği varsayılmalıdır.

Genel Bilgiler

Liman ile ilgili genel tanıtıcı bilgi. Diğer alt bölümlere girmeyecek her türlü bilgi buraya yazılmalı, Diğer bölümlerdeki bilgilerin burada tekrarından kaçınılmalıdır.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar

Tekne hareket halindeyken gerekli bilgiler. Limana yaklaşırken girişinin bulunması ile ilgili ipuçları; limana yaklaşma rotasındaki, girişindeki ve içindeki tehlikeler; varsa yasak alanlar; tehlike oluşturabilecek sığlıklar, batıklar, halatlar; deniz trafiği ile ilgili uyarılar; vs..

Yanaşma, Demirleme

Bu liman içinde teknenin demirlemesi veya bağlanması ile ilgili seçenekler. Tonoz bilgileri, iskele detayları, ugun demirleme yöntemleri, kıçtankara için ideal bağlantı noktaları, olası problemler, vs...

Tesisler

Bu limanda bulunan tesisler ile ilgili notlar. Lokantalarla ilgili yorumlar vs.. 

İmkanlar

Çoktan seçmeli bölüm. Bu koyda bulunan imkanlar işaretleniyor.

İletişim

Bu limanda bulunan tesislerin iletişim bilgileri. Lokantaların telefonları, tesislerin web siteleri, marinaların telsiz çağrı kanalları. Acentesinden, tüp gaz servisine kadar her türlü telefon eklenebilir. Her iletişim bilgisi ayrı satıra yazılmalıdır. Yeni satırlar "Başka Öğe ekle" butonuyla açılabilir.

İletişim bilgilerini yukarıdaki ana metin yerine, böyle bir alana girmek, sistemden otomatik bir rehber alma imkanını  sağlıyor.

Konum

Konum noktasını koymak için haritayı olabildiğince büyütün.

Fotoğraflar

Telif hakkı sorunu olmayan tüm fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz. Sıralamada öncelik limanan giriş ve yanaşma hakkında fikir veren fotoğraflara verilmeli.


Yeni yorum ekle

1. Kitaplar ve Menü Yapısı
∨ ∨ ∨    Devamı...    ∨ ∨ ∨


2. Otomatik Linkler
∨ ∨ ∨    Devamı...    ∨ ∨ ∨


3. Sözlük Oluşumu
∨ ∨ ∨    Devamı...    ∨ ∨ ∨


4. Yer İsimleri
∨ ∨ ∨    Devamı...    ∨ ∨ ∨


5. Yönler
∨ ∨ ∨    Devamı...    ∨ ∨ ∨