Zea Marina

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 29.05.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk

Paşalimanı olarak da biliniyor.

Pireus limanın hemen yanında. Ana liman dünyanın en hareketli limanlarından biri olmasına rağmen, Paşalimanı tarafı epey sakin.

D-Marin'in de ortaklığında işletiliyor.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Yaklaşırken gemi trafik rotalarına dikkat edilmeli. Ciddi gemi trafiği var.

Yanaşma, Demirleme: 

Dış liman megayatlara ayrılmış. (Gerçekten mega!) İç limanda da kontratlı tekneler duruyor. Ziyaretçi tekneleri aradaki boğaza tonozla kıçtan kara bağlıyorlar. Limanın doğu tarafı sığ, manevra yaparken dikkatli olunmalı.
İç limana girilecekse sancaktaki batığa dikkat!

Tesisler: 

Pontonlarda elektrik ve su, ön ödemeli kart ile, var. Temiz sayılacak tuvalet ve duşlara sadece marina müşterileri girebiliyor. (Aynı kart ile)

Marina bölgesi halka açık. Bu yüzden tam güvenli denemez, ancak hırsızlık vakası da pek duyulmuyor.

Marina içinde bir, civarında iki-üç tane marin malzemesi satan dükkan var. Epey donanımlılar. İhtiyaç halinde teknik servis vs irtibat kurmak için yardımcı oluyorlar.

Mazotu tankerle getiriyorlar. Birşey yapmanız gerekmiyor. Sürekli broşür bırakan yakıtçılar uğruyor. Bu kadar megayat olunca, ciddi bir iş kolu olmuş.

Diğer: 

Paşalimanı'nı Güneybatı köşesinde orta ölçekli, kuzey ucunda da büyükçe birer market var.

Marinanın içindeki restoranlar biraz sosyetik, Paşalimanın çevresindekiler de turistik gözüküyor. Fakat her ikisi de daha çok yerel halkın düzenli takıldığı bölgeler olduğunu atlamayın.

Biraz daha mütevazi yemekler için Pire limanıyla aradaki bölgeyi dolaşmak lazım. Keyifli bir bölge. Bol ağaçlı sokaklar, çiçekli balkonlar, yerel halkın birer uzo içtiği minik kafeler....

Atina merkez taksi ile 15-20$ tutuyor. Limanın kuzeyindeki Grigoriou Lampraki caddesinden geçen 040 nolu otobüs 1.60 €. Biletler durağın yanındaki Kiosk'da satılıyor. (Dönüşte bir üst caddede, tiyatro durağında iniyorsunuz.)

İmkanlar: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: