Yurtdışı İşlemler

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 07.04.2017
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk, Erol Akyigit

A.B.D. Ayağı

(Diğer ülkelere kayıtlı tekneler için bilgiler eklenebilir. İngilizce dışındaki dillerde gelen dökümanlar için onaylı tercüme isteneceği söyleniyor)

Bayrak Düşümü

ABD'de bayrak düşümü, ilgili devlet dairesine basit bir e-posta atarak yapılabiliyor. Adresler ve örnek metin:

To :     Samantha.Flanagan@state.de.us, vicki.rhodes@state.de.us

I kindly request you to prepare a Deletion Letter for my boat and mail it to the B/M address and a copy to my e-mail. Please inform me about the delivery details.

Boat Details:
Name: Tekne Adı
Hull # Gövde Numarası
Delaware kayıt numarası 
Owner: Teknenin sahibi, şahıs veya şirket adı

Mailing adress:
Posta adresiniz, orjina döküman için

Thanks for your cooperation.
 
Best regards.

Ad Soyad

Bu mesaja kendinizi kanıtlamak için teknenin Registration Certificate'ı, Resolution of Incorporation gibi resmi kağıtlarınızı tarayıp eklemeniz uygun olur.

Çalışanların yoğunluğuna göre Deletion Letter bir iki gün içinde e-posta olarak geliyor. Liman Müdürlüklerinde bu mektup ile işlemlere başlıyabiliyorsunuz, orjinalini iki ay içinde getireceğinize dair bir taahüt imzalayarak. Orjinali normal posta ile bir iki hafta içinde geliyor.

Orjinal denen döküman da, bir yazıcı çıktısı olduğu için, bazı liman başkanlıkları geldiği zarfı da görmek istiyormuş. Atmayın!

Kurye ücretini ödemek koşuluyla, dökümanı DHL vs ile getirtmek de mümkün

Şirket Kapatılması

Şirket kapatılması mecburi değil. Yıllık ödenen "Franchise Tax" i ödemediğiniz takdirde zaten şirket faliyeti durduruluyor. Bir nevi uyku moduna geçiyor şirket. İleri de, herhangi bir sebeple aynı şirketi kullanmak isterseniz, birikmiş vergi borçları (faizleri ile birlikte) ödemeniz, şirketin tekrar faliyete geçmesi için yeterli oluyor. 


Yeni yorum ekle