Sounio

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 12.05.2020
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk

Yanındaki tepeye kurulu Poseidon tapınağıyla etkileyici bir koy. Atina veya Korint'e gidip gelirken güzel bir mola noktası. Meltem kuzeydeki tepe üzerinden sızarak serpinti yapar ama özellikle Doğu'dan gelen tekneler için biraz önce geçtikler sert meltemlerin ardından bu serpinti havuz suyu gibi görünür. Ancak Atina hattında giden tekne ve gemilerin dalgaları koya girer, özellikle de kuzine de dikkat. Özellikle charter yatları yoğun olarak geceler. Geceyi Posedion tapınağının altında geçirmek keyiflidir.

Koyun içinde, tapınağın yamaç tarafındaki otele ait yüzme bölgesi şamandıralarının batı tarafında dingilerin geçmesi için açıklık bırakılmıştır ama bu şamandıra sistemi yüzünden 8-10 metreye demir atmak gerekiyor. Dip çoğunlukla erişte. Çapanızın tuttuğundan emin olmadan tekneden ayrılmayın.

Botla otelin iki yanına çıkıp, arkadaki patikadan tapınağa yürüyerek çıkılabiliyor. Kıyıda iki de taverna var, her ikisi de standart lezzet ve fiyattadır. Otelin plajından da makul fiyata yararlanılabiliyor.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 
Yanaşma, Demirleme: 
Tesisler: 
Diğer: 
İletişim Bilgileri: 
İmkanlar: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: