Kolymbari

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 17.09.2018
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk

Rodopou yarımadasının dibinde, Hanya körfezinin batısında küçük bir balıkçı limanı. Marina yapmak amacıyla iddialı mendirekler yapılmış ama marina tamamlanmamış.

Kuzey doğulu havalarda ve sert kuzey havalarda oldukça solugan alıyor. Rahatsız da olsa, bu tür havalar için bölgedeki iyi seçenek olabilir. (Souda'dan sonra.)

Batı Girit'i karadan dolaşmak için iyi bir liman olabilir. En azından Hanya'nın gece gürültüsü yok.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Girişte karışık dalgalar olabiliyor. Dikkat edilmeli.

Yanaşma, Demirleme: 

Güneydeki iki koycuk balıkçılar için, derinlik yelkenli tekneleri kurtarmaz.

Güney yakaya balıkçı tekneleri yanaşıyor. Batı'da da bir kaç ticari tekne duruyor. Bunların arasına yanaşılabilir, ama özel tekneler kuzey yakasına abordo olmayı tercih ediyor.

Koltuk halatları ve açmazlar yedeklenmeli, tercihan sağlam esneticiler kullanılmalı. Yerel hava durumundan bağımsız olarak, açıklardaki dalgalar ulaşıp çok vahşi ve karışık soluganlar oluşturabiliyor.

Tesisler: 

Limanda elektrik ve su altyapısı var, ama pedestallerin çoğu kilitli. Açık bulduklarınızı kullanabilirsiniz. (Bir liman sorumlusu olup olmadığı keşfedilemedi!)

Diğer: 

Limana ilk yanaştığınızda tamamen ıssız gözükse de, kasaba arkaya doğru devam ediyor ve küçük bir turistik limandan bekleyeceğiniz pek çok imkan var.

Onlarca restoran var ve hepsi Yunanistan'da alıştığımız asgari kaliteyi sağlıyor. Argentine restoran, adı et lokantasın çağrıştırsa da, deniz ürünleri konusunda çok başarılı. (Bu bölgede vaktinde Arjantin'e göçüp sonraki nesillerde geri gelen çok aile var.)

Hanya'ya otobüs 3.5 Euro.

Araba kiraları günlük 35 Euro civarında. Batı Girit'i gezmek için iyi bir istasyon.

Limana 15 dakika yürüme mesafesinde büyükçe bir market var.

İletişim: 
İmkanlar: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: