Karaincir Limanı

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 26.08.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Erol Akyigit

Güneyinde Karaincir adaları arasından bir girişi olan, kuzey istikametine doğru uzanan keyifli bir koydur. Kuzey yakası kumsal bir plajdan oluşur. Yüzme şamandıraları ile güzelce işaretlenmiş olsa da koy içinde açıkta yüzenlere karşı manevralarda dikkat gerektirir.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Koy girişinde doğu ve batı da bulunan küçük adaları ortalayarak girmek gerekir. Batıda ki küçük ada ile kara arasında döküntüler vardır, su üstünde görülmezler. Doğu tarafında ki adalar arası görülebilir döküntüler bulunur. Güneyden yaklaşmak ve ortalayarak girmek gerekir.

Yanaşma, Demirleme: 

Batı yakasına yakın, 6-7 metre derinlikde kum zemine demirlenebilir. İyi demir tutar. Yüzme şamandıralarının başladığı kısım 1,6 m civarıdır. Melteme kapalı olan koy kuzeyli ve batılı havalarda az da olsa solugan alır. Güneyli kuvvetli havalarda durmaya uygun değildir.

Tesisler: 

Kumsal plajda 2 adet otel ve plaj tesisleri vardır. İçerideki Karaincir tatil sitesinde A101 ve Migrosjet bulunur. Yaklaşık 15 dakikalık yürüyüşle alışverişinizi yapabilirsiniz. Bir adet İşbankası bankamatiği vardır. Tesislerin restaurantlarından başka pideci de mevcuttur.

Diğer: 

Datça ve Aktura çalışan sürekli minibüs seferleri bulunur.

İletişim Bilgileri: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: