Evdilos / Ikaria Adası

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 21.05.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Mahir Günşiray

Ikaria Adası'nın kuzeyinde küçük bir liman. Kiklad'lara geçiş yaparken sert güneyli havalardan korunmak ve duraklama yapılabilmesi için ideal.
Küçük şirin sakin bir köy.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Küçük liman, tüm koyu koruma altına alan uzunca bir mendirek ile kapatılmış. Ancak mendireğin iç tarafının bir bölümü sığ ve lokal teknelerin tonozları ile işgal edildiğinden, diğer tarafını da ferry kullandığında, buraya yanaşmak pek mümkün değil.
Güneyli havalar için ideal bir liman. Kuzeyli havaya da mendirek ile kapalı ancak, çok sert havalarda içerde hareket olduğu söyleniyor.

Yanaşma, Demirleme: 

Küçük limandaki rıhtımın dışına ya da içine 5-6 tekne aborda olabilir. Ya da dış kısmına demir atıp kıçtan kara olmak mümkün. Rıhtımda derinlikler minimum 4 metre.
Alargada kalmak için küçük liman dışında mendireğin güneyinde mümkün olduğunca kıyıya yakın demir atılabilir.

Tesisler: 

Liman Polisi var. Limana bağlanmak ücretli. Kartla çalışan bir elektrik-su panosu konmasına karşın henüz faaliyette değil ancak eski panodan ücretsiz olarak temin edilebiliyor. Yeter ki uzun kablonuz ve hortumunuz olsun.
Herşeyi bulabileceğiniz marketler var. Kilisenin yanındaki nalburda Yunan gazı dahi mevcut.
Bir kaç taverna, kahvehane var.
Araç kiralama şirketleri var.
Hergün sefer yapan ferry ile buradan batıya, Mikonos, Syros'a, doğuya ve kuzeye, Samos, Sakız, Midilli'ye ulaşmak mümkün.

Diğer: 

Ikaria'nın ünlü balı ( anama / heather ) satın alınabilir.

İletişim: 
İmkanlar: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: