Atina

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 29.05.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk
Map: 
Navionics Yükleniyor

Yunan medeniyetinin en önemli şehirlerinden biri.

Hakkıyla gezmek haftalar sürebilir. Ama en azından Agora ve Akropolis bölgesi ile Arkeoloji müzesi mutlaka gezilmeli. Evet çok turistik, evet çok kalabalık. Ama öyle olmasının bir sebebi var.

Marina Seçenekleri:

Haritadan baktığınızda epey fazla marina gözükse de, bunların çoğu yerel tekneler tarafından doldurulmuş durumda. Ziyaretçi teknelere çok fazla seçenek kalmıyor:

Alimos Marina merkeze yakınlığı ve diğerlerine göre bir parça daha makul fiyatı ile dikkat çekiyor. Ama teknede konaklıyorsanız, gündüz trafik gece de müzik gürültüsüne hazır olun!

Zea Marina D-Marin'in de ortaklığında işletiliyor. Pireus tarafında. Bu devasa limanla çok içiçe gözükse de, şehrin fazla turistik olmayan tarafına kaldığı için nispeten sakin.

Lavrion'daki marina şehre biraz uzak olsa da uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Havaalanına sadece 15 dakika mesafede. Teknesini bu bölgede bırakıp Türkiye'ye gidip gelmek isteyenler için iideal gözüyor.

Teknik Malzeme

Zea Marina civarında 3-4 adet tam teşekküllü marin dükkan var. Ama esas hazine Pireus limanında. Marin dükkanların yanı sıra, hırdavatçılar, nalburlar, elektrikçiler vs... Muhtemelen sora sora aradığınız herşeyi bulabilirsiniz. Biraz içerlerde sanayi mahallesini aratmayacak atölyelerin bulunduğu bir bölge de var. Tornacı, kromcu, döşemeci. 


Yeni yorum ekle

1. Zea Marina