Aplikasyon / Navigasyon

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 15.01.2020
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk, İlkay Ersoy, Özgür Ökten

Boating / Navionics

Boating/Navionics Cep Tel Görünümü
Boating / Navionics
Cep Tel Görünümü
ve Rota Listesi

Eski ismi Navionics iken artık Boating olarak yaşamını sürdürüyor. Orijinali bir aplikasyon değil, chartplotter için üretilmiş elektronik harita iken daha sonra aplikasyonları çıktı. Aynı zamanda web versiyonu da bulunuyor. 

Kurumsal internet sitesi : https://www.navionics.com

Aplikasyon İsmi : Boating Europe (Cep telefonları için) ve Boating Europe HD Tabletler için)

WEB Versiyonu : https://webapp.navionics.com/


Olanaklar

Boating/Navionics Web Versiyonu
Boating/Navionics Web Versiyonu

Ücretli versiyonu tüm detaylarıyla elektronik haritaları sunuyor. Aynı zamanda kullanıcıların paylaştığı sonar bilgileri sayesinde oldukça detaylı. Bir kez üye olduktan sonra cep telefonu, tablet ve web tabanlı uygulama tam senkronize çalışabiliyor. Eğer chartplotter üzerinde de Navionics ürünü yüklü ise chartplotter senkronizasyonu da mümkün ve çok yararlı. Bu senkronizasyon chartplotter WiFi özelliği varsa kullanılabiliyor ve oldukça faydalı bir özellik.

Yukarıda adresi verilen web uygulaması da oldukça rahat kullanımı olan bir tabana sahip. Eğer kullanıcı kodunuzla log in olursanız, oluşturduğunuz tüm rotalar kendiliğinden cep telefonu/tablet uygulamasında da oluşuyor ve eğer WiFi ile chartplottera bağlandıysanız teknenizin sisteminde de oluşuyor. 

Rota hazırlama, birden çok duraklı rota hazırlama, rota kaydetme ve gerektiğinde tekrar kullanma, iz takip ve kaydı gibi ek özellikler çok faydalı. Seyir planı yapar ve daha sonra uygularken, girilecek koyları etüd ederken faydası büyük. Belli koyları, restoranları, bakım/tamir/servis noktalarını kaydetmek ve paylaşmak, yorumlar eklemek ve tüm kullancıların faydasına açmak mümkün.

 

Transas iSailor

Transas iSailor
Transas iSailor

Bir başka beğenilen uygulama ise Transas iSailor. Daha az bilinen ve Boating rota fonksiyonlarından daha zayıf olan bir uygulama. İlave olarak "Anchor Watch" denilen ve bağımsız uygulamalarla sağlanan demir tarama alarmı özelliği bu uygulama dahilinde mevcut. 

 


Yeni yorum ekle