Ag Nikolas

Birincil sekmeler

Son Değişiklik : 01.07.2019
Bu sayfaya katkıda bulunanlar : Cem Eğrikavuk

Zakintos adasının kuzeyinde keyifli bir kasaba. Gün boyunca Navagio koyuna ve mağaralara gidip gelen gezi teknelerinin hareketliliği var. İki kere de Kefalonya'dan gelen feribot yanaşıyor. Ama akşam huzurlu ve keyifli bir ortam oluşuyor.

Bu kadar trafiğe rağmen pırıl pırıl bir denizi var.

Yaklaşma, Giriş, Uyarılar: 

Adanın her iki tarafından da girilebiliyor. Kuzeyden girerken adanın önündeki döküntüler rahat görülüyor. Ana karaya yakın geçmek lazım.

En hafif doğulu rüzgarda dahi iyi solugan alıyor. Kıçtankara veya abordo durmak çok rahatsız olabiliyor.

Yanaşma, Demirleme: 

Beton rıhtımın kuzey yarısına 7-8 metreye demir atarak kıçtan kara yanaşılıyor. Tonoz gibi gözüken iplere güvenmeyin, uçlarında minnak birer çapa var. Küçük kayıklar için.
Limanın bu yarısına Dimitris'in işettiği Porto Taverna sahip çıkıyor. Bağlanmak bedava. Su bedava (maalesef tuzlu) Hatta akşamüstü restorandan bir kablo çekip isteyenlere elektrik veriyorlar. Yine bedava! Ve restoranlarına gelmeniz için hiç bir baskı, hatta ima bile yok.

Rıhtımın güney batısına feribot yanaşıyor.

Güney çıkıntıya ise 6-7 tekne abordo olabiliyor.

Alargada durmak gerekirse, rıhtım çıkıntısının güneyi tercih ediliyor. Ama 15 metrelere demir atmak gerekiyor. Rıhtıma iyice yakın sığ alanda yerel teknelerin tonozları var. Burada ada doğu soluganından bir nebze koruma sağlıyor. Ama doğulu sert rüzgarlarda tercih edilecek bir liman değil.

Tesisler: 

Porto Taverna'nın fiyat/performans oranı gayet başarılı. Ufak bir bakkal var. Mini tanker ile mazot geliyor. Dimitris'in ekibi organize edebilir.

Diğer: 
İletişim: 

+30 694 732 9835

İmkanlar: 

Yeni yorum ekle
Map: 
Navionics Yükleniyor
Windy: 
Fotoğraflar: